کمپین ارادت به امام نقی علیه السلام

مرکز دانلود و انتشار عکس ، پوستر ، کتاب ، مقاله ، مرثیه ، روضه ، مداحی ، مولودی ، فیلم ، صدا ، نرم افزار ، داستان ، معجزه ، حدیث

دنیا بهشت نیست


بسم الله الرحمن الرحیم

طاقتمان کم شود و زندگی برایمان تنگ شود
زیرا ذهنیت بسیاری از ما به گونه ای شده است که میخواهیم از دنیا بیشترین لذت را ببریم در حالی که خدا دنیا را اینگونه نیافریده

 لذتهای دنیا محدود است و همراه با درد ها و سختی ها
مشکل بسیاری از ما این است که دنیا را بهشت اشتباه گرفته ایم
آری بهشت  همان چیزی است که ما میخواهیم ولی این دنیا آن بهشت نیست
 اما همین دنیا میتواند راهی باشد به بهشت

امام هادی علیه السلام فرموده اند:

إنَّ اللهَ جَعَلَ الدُّنیا دارَ بَلوی وَ الآخِرَةَ دارَ عُقبی وَ جَعَلَ بَلوَی الدُّنیَا لِثَوابَ الآخِرَةِ سَبَباً، وَ ثَوابَ الآخِرَةِ مِن بَلوَی الدُّنیا عِوَضاً؛

خداوند، دنیا را سرای بلا و آزمایش و آخرت را سرای ابدی قرار داده است و گرفتاری دنیا را سبب پاداش آخرت ساخته و ثواب آخرت را عوض بلای دنیا قرار داده است. (تحف العقول، ص 483)

به پیشگاه امام هادی علیه السلام صلواتی هدیه کنید

حدیث ناب از امام هادی ع

یک بهانه دست خدا بدهید

گفتاری از حجت‌الاسلام‌والمسلمین فاطمی‌نیا
http://farsi.khamenei.ir/ndata/news/19941/004.jpg
بسم الله الرحمن الرحیم
معرفت مراتب دارد. در بین اصحاب خود امیرالمؤمنین هم، ابن عباس یک شاگرد بود، کمیل یک شاگرد بود، عمّار یاسر یک شاگرد بود و میثم تمّار هم یک شاگرد. یا رسول خدا در بین اصحابشان آیا با همه یکسان برخورد می‌کردند؟ همه‌شان را می‌شناختند و به اندازه‌ی ظرفیتشان با آنها حرف می‌زدند.

 شتربانی به امام صادق سلام‌الله‌علیه می‌گوید که یک نصیحتی بکنید. حضرت می‌فرماید: «عَلَیْکَ بِالصِّدْقِ الْحَدیثِ»؛ وقتی حرف می‌زنی راست بگو. خوب این حرف بزرگی است، ولی ساده است. اما وقتی یک عالم بزرگی می‌رود پیش امام صادق علیه‌السلام. دیگر حضرت آن نصیحت را نمی‌گوید و لحنش عوض می‌شود.

خلاصه شناخت مراتب دارد. «اللّهم عرّفنی حجّتک» یعنی ما اجمالاً بدانیم حضرت هادی علیه‌السلام امام است و معصوم است و متصل به غیب. این معرفت اجمالی است اما درباره‌ی معرفت ابعاد شخصیتی ایشان، من بارها به دوستان گفته‌ام که ما حتی شاگردان این‌ها را نمی‌توانیم بشناسیم.

روشهای تربیتی از دیدگاه امام هادی(علیه السلام)

بسم الله الرحمن الرحیم
بی‌تردید اگر بخواهیم شاهد یک تربیت صحیح وایده‌آل و پربازده در جامعه اسلامی باشیم، ‌می‌بایست از شیوه‌ها و روش‌های تربیتی مناسب که مطابق با موازین و راهکار‌های عقلی و شرعی است، بهره‌جویی کنیم. بهترین و کلیدی‌ترین شیوه‌های تربیتی را می‌توان در اقوال و افعال شایسته حضرات پیشوایان معصوم(ع) پی‌جویی کرد

یک نکته از روانشناسی اجتماعی از دیدگاه امام نقی علیه السلام


ترجمه و شرح یکی از روایات صادره از امام نقی (علیه السلام) که در آن به یک مسأله از مسایل روان‌شناسی اجتماعی اشاره شده است،قالَ الامامُ أبو الحسن، علىّ الهادى صلوات اللّه و سلامه علیه:

* لا تَطْلُبِ الصَّفا مِمَّنْ کَدِرْتَ عَلَیْهِ،
 

از کسى که نسبت به او کدورت و کینه دارى و مکدر و آزرده خاطرش ساخته‏‌اى

هیبت و عظمت امام نقی علیه السلام

محمد پسر حسن بن اشتر علوی می گوید:

هرگاه امام هادی علیه السلام به قصر متوکل می‌رفت، همه مردمی که بیرون قصر بودند، به احترامش، از مرکب‌های خود پیاده می شدند تا او داخل بشود.
یک روز که همراه پدرم بیرون قصر بودم، شنیدم که برخی به یکدیگر گفتند:« این بار برای آن جوان کم سن و سال از مرکب‌های خود پیاده نمی‌شویم.»
ابوهاشم به آنان گفت:« سوگند به خدا هرگاه امام هادی علیه السلام را ببینید، با خواری و ذلت از مرکب های خود پیاده خواهید شد.»
طولی نکشید که امام هادی علیه السلام تشریف آورد. وقتی نگاه جمعیت به امام افتاد، همگی آنها - حتی کسانی که سوگند خورده بودند این بار پیاده نشوند - از مرکب های خود پیاده شدند.
ابوهاشم به آنان گفت:« مگر شما نبودید که می‌خواستید پیاده نشوید؟ »
آنها در جواب ابوهاشم گفتند:«سوگند به خدا ما بی اختیار و بی اراده از مرکب‌های خود پیاده شدیم.»

منابع:
بحارالانوار، ج 50، ص 137، شماره 20.

رهایی از غم و مصیبت در کلام امام نقی علیه السلام

انسان همواره در زندگی گرفتار مصیبت های گوناگونی است؛ دردها و رنج هایی که برخی از آنها ریشه در آزمون الهی و ابتلائات و امتحانات خداوندی دارد و برخی دیگر ریشه در گناهان و خطاهای انسانی.

با این همه هر کسی دوست دارد تا گرفتار مصیبت نشود و اگر به طور طبیعی گرفتار آن شد، به شکلی آن را بر خود آسان و سبک نماید و از این آزمون یا کیفر الهی به سلامت و سربلند بیرون آید، بی آنکه آثار سوء و بد آن وبال ابدی انسان شده و شقاوت آدمی را سبب شود.

اهل بیت(ع) از جمله امام هادی(ع) به عنوان پیشوایان هدایت انسان به سوی راه راست سعادت ابدی، براساس آموزه های وحیانی، راه هایی را بیان کرده اند که نویسنده در این مطلب به یکی از آنها اشاره می کند.

شبکه ارتباطی وکالت


شبکه ارتباطی وکالت شرائط بحرانی ای که امامان شیعه در زمان عباسیان با آن روبرو بودند، آنان را واداشت تا ابزاری جدید برای برقراری ارتباط با پیروان خود جستجو کنند. این ابزار چیزی جز شبکه ارتباطی وکالت و تعیین نمایندگان و کارگزاران در مناطق مختلف توسط امام نبود.
هدف اصلی این سازمان

خداوند دعایش را در حقم مستجاب فرمود


اعتقاد مرد اصفهانی به امامت امام هادی علیه السلام
از مردی از اهالی اصفهان به نام عبدالرحمان که معتقد به تشیع بود، پرسیدند: چرا امامت امام هادی علیه السلام را پذیرفته‌ای؟
پاسخ داد:من صحنه ای را دیده ام که باعث شد به امامت امام هادی علیه السلام ایمان بیاورم:
من مردی فقیر بودم و اهالی اصفهان از من به دلایلی نزد متوکل، خلیفه عباسی شکایت کرده بودند.
روزی کنار قصر متوکل بودم که شنیدم متوکل امام هادی علیه السلام را احضار کرده است.
از مردمی که آنجا بودند پرسیدم:این مردی که احضار شده کیست؟

اصلاحات فرهنگی امام نقی (علیه السلام) و تحولات فکری شیعه

نگاهی گذرا به زندگی امام هادی(علیه السلام)

حضرت علی بن محمد(علیه السلام)ملقب به هادی، دهمین امام شیعیان است که تولد آن حضرت بنا به روایت کلینی، شیخ مفید، شیخ طوسی و نیز ابن اثیر، در نیمه ذی الحجه سال 212 هجری بوده است. (1)
امام هادی(علیه السلام)به لقبهای دیگر مانند "نقی"، "فقیه"، "امین" و "طیب" شهرت داشته و کنیه مبارکش ابوالحسن است. از آنجا که کنیه امام موسی کاظم(علیه السلام)و امام رضا(علیه السلام)نیز ابوالحسن بود، لذا برای اجتناب از اشتباه، ابوالحسن اول به امام کاظم(ع)، ابوالحسن ثانی به امام رضا(علیه السلام)وابوالحسن ثالث به حضرت هادی(ع ) اختصاص یافته است.(2)
امام هادی(علیه السلام)در سن شش سالگی به امامت رسید

پوستر : اینفوگرافی میلاد امام علی النقی علیه السلام

اینفوگرافی میلاد امام علی النقی علیه السلام
برای دیدن تصویر در اندازه واقعی روی آن کلیک کنید!

سخنرانی کوتاه آیت الله جوادی آملی در باره امام نقی علیه السلام


امام هادی (ع)
ردیف توضیحات حجم (KB) زمان موضوع
1 دانلود قسمت1 811 0:03:26 امام هادی (ع)
2 دانلود قسمت 2 236 0:01:51
3 دانلود قسمت 3 628 0:02:39
4 دانلود قسمت 4 320 0:01:20
5 دانلود قسمت 5 441 0:01:51

نقی زیباترین نام جهان است2

بسم الله الرحمن الرحیم
یُرِیدُونَ لِیُطْفِؤُوا نُورَ اللَّهِ بِأَفْوَاهِهِمْ وَاللَّهُ مُتِمُّ نُورِهِ وَلَوْ کَرِهَ الْکَافِرُونَ
سوره الصف آیه 8
«می خواهند نور خدا را به دهانهایشان خاموش کنند ولی خدا کامل کننده‌ی نور خویش است ، هرچند کافران خوش نداشته باشند».
این وبلاگ به حول و قوه الهی و با توسل به حضرت امام هادی النقی علیه السلام و به خاطر کوری چشم دشمنان آن حضرت راه اندازی شده تا فضای آلوده اینترنت و گوگل را از لوث اهانت های به ساحت ایشان، پاک کند!
البته امام نقی (علیه السلام) نیاز به دفاع و حمایت بنده و امثال بنده ندارد بلکه این ماییم که نیاز به شفاعت او در دنیا و آخرت داریم!
فقط خواستم شیعه علی النقی بودن (علیه السلام) خود را اثبات کنم!
یا علی
Designed By Erfan Powered by Bayan